ARALIK 2021 BÜLTENİ

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı üst düzey yöneticileri, sivil toplum ile özel sektör kuruluşları ve akademi temsilcileri ile çok sayıda öğrencinin katılımıyla 4 Aralık 2021 tarihinde, Gaziantep Ticaret Odası, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu iş birliğinde Gaziantep’de gerçekleştirilen “Güneydoğu Enerji Forumu”nda Yönetim Kurulu Başkanımız, Prof. Dr. Sermin ONAYGİL “Verimli Aydınlatmalar” başlıklı konuşmasında aydınlatma tekniğinin gerekliliklerini ve izlenmesi gereken yöntemleri açıklayarak, aydınlatma alanındaki son gelişmeleri değerlendirmiştir.

CIE Division Türkiye Temsilcilerinin 2021 yılı faaliyetlerine ve genel bilgilendirme çalışmalarına Komitemiz web sayfası üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. (http://www.atmk.org.tr/tr )CIE Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nun her bölümünde (Division) görev yapan Türkiye temsilcilerimiz, 8 Aralık 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı'na katılarak, her Bölüm içinde sürdürülmekte olan çalışmalar, yıllık faaliyetler, yayımlanmış teknik raporlar, aktif çalışma grupları, araştırma stratejileri, önümüzdeki yıl hedeflenen faaliyet planları hakkında sunum yapmışlardır. Uluslararası platformlarda ülkemizin en iyi şekilde temsil edilmesi, bu ortamlardan elde ettiğimiz bilgilerin ülkemizdeki ilgili kişi ve kurumlara iletilip, faydalı işbirliklerine dönüştürülmesi amaçlı yürütülen bu çalışmalarda değerli Bölüm Temsilcilerimize özverili çalışmalarından ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz.

6-7 Ekim 2021 tarihlerinde “Aydınlatmada Dönüşüm” ana temasıyla gerçekleştirilen 13. Ulusal Aydınlatma Kongresi” ndeki bildiri sunumlarının ATMK YouTube kanalına eklenmesine başlanmıştır. Bu süreç, bildiri sahiplerinden gelen olumlu geribildirimlerle devam edecektir.

Kongremizin davetli konuşmacılarından Sn. Ömürden Sezgin’in “Markanı Baştan Yarat” ve Sn. Prof. Dr. Soyhan Bağcı’nın “Işık, Sağlık ve COVID-19 Süreci” başlıklı sunumlarına ATMK YouTube kanalı üzerinden erişebilirsiniz.

Aydınlatma Türk Milli Komitesi, 1997 yılından bu yana Avrupa’da aydınlatma alanında çalışan sektör temsilcileri ve araştırmacıların bir araya gelip temsil ettikleri “Lux Europe” organizasyonuna üyedir. Onursal Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Ş. Küçükdoğu “Lux Europe Yönetim Kurulu Üyesi” olarak Türkiye’yi temsil etmektedir.

“14. Lux Europe Uluslararası Aydınlatma Konferansı” 20-22 Eylül 2022 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde gerçekleştirilecektir. Kongreye ilişkin tüm detaylara http://www.luxeuropa2022.eu/bağlantı linki üzerinden erişebilirsiniz.

“ATMK 27. Olağan Genel Kurul Toplantısı”, 27 Ocak 2022, Perşembe günü saat 15.00’de çevrimiçi platformda gerçekleştirilecektir. Erişim linki ocak ayı içinde sizlerle e- posta yoluyla paylaşılacaktır.