MART 2022 BÜLTENİ

Onbirinci olarak düzenlenen “ATMK AYDINLATMA EĞİTİM SEMİNERİ 2022-1” 15 Mart – 28 Mart 2022 tarihleri arasında 34 katılımcı ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Eğitim seminerinde yedi eğitmenimiz tarafından Aydınlatma Tasarımı, Işık ve Görme, Işık Üretimi, Işık Kaynakları, LED ve Aygıtlar, Aydınlatmada Nicelik, Nitelik ve Standartlar, Enerji Etkin Tasarım ve Doğal Aydınlatma, Yol Aydınlatması, Kent Aydınlatma, İç ve Dış Aydınlatma Hesapları ve Uygulamaları” konuları güncel bilgi ve dokümanlarla anlatıldı ve 31 Mart 2022 tarihinde Seminer Değerlendirme Sınavı yapıldı.

Katılım yoğun olduğu 2022-1 seminerimizde tüm isteklere cevap veremediğimiz için, 24 Mayıs – 4 Haziran tarihlerinde eğitim seminerimizi tekrarlama kararı aldık. “ATMK AYDINLATMA EĞİTİM SEMİNERİ 2022-2” programı hakkında bilgi almak ve ön kayıt yaptırmak için atmktr@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

“16 Mayıs Uluslararası Işık Günü” çalışmalarını destekleyen ve etkinlikler düzenleyen kurumlar arasında yer alan Aydınlatma Türk Milli Komitemiz (ATMK) Uluslararası Işık Günü'nün Türkiye’deki resmi temsilcilerinden biri olarak, son dört yıldır kamuoyunu bilinçlendirmek ve ışık kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak amaçlı etkinlikler gerçekleştirmektedir.

Bu yıl da 16 Mayıs 2022 tarihinde ATMK tarafından “Işık, Sağlık ve Sirkadyan Ritm” konuları çerçevesinde İngilizce bir Webinar gerçekleştirilecektir. Webinarımızın ilk hazırlık toplantısı 17 Mart 2022 tarihinde davetli konuşmacılarımız ile gerçekleştirilmiştir. Konuyla ilgili gelişmeleri ve detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

20-22 Eylül 2022 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde gerçekleştirilecek olan “14. Lux Europe Uluslararası Aydınlatma Konferansı” kapsamında Bilim Komitesi toplantıları bu ay içinde 14 Mart ve 31 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. Bilim Kurulu’nda ATMK’mizi temsilen Prof. Dr. Sermin Onaygil, Prof. Dr. Rengin Ünver ve Prof. Dr. Banu Manav görev yapmaktadır.

Yapılan toplantılarda ve ara süreçlerde gönderilen 87 özet bildiri değerlendirildi, çağrılı konuşmacılar, çalıştaylar hakkında ön kararlar alındı. Konferansın yönetim kurulunda yer alan Onursal Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Ş. Küçükdoğu da bu ay içinde kurul toplantılarına katılım sağladı. Hazırlık toplantıları önümüzdeki aylarda da devam edecek.

Programının netleşmeye başladığı Konferansa ilişkin güncel ve detaylı bilgilere http://www.luxeuropa2022.eu/ erişim adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mart ayında kurumsal üye olarak aramıza katılan AYGENTEKS Dış Tic. ve Tekstil San. Ltd. Şti., SONLED-Son Reklam İnş. San. Dış Tic. Ltd. Şti. ve IKON Aydınlatma ve Mühendisliği’ne “aramıza hoş geldiniz" diyoruz.