OCAK 2022 BÜLTENİ

Aydınlatma Türk Milli Komitesi ile Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği işbirliğinde yürütülen “Üniversitelerimizde Aydınlatma Sektörü Tanıtımı ve Aydınlatma Eğitim Programlarına Destek Projesi için çalışma grubu üyeleri, 4 Ocak 2022 tarihinde bir araya geldi. “Aydınlatma Eğitimine Destek” ve “Aydınlatma Sektörü Potansiyel Çalışma Alanlarının Tanıtımı” olmak üzere iki ana başlık üzerinden devam eden çalışmalar kapsamında, staj taleplerini değerlendirmek isteyen üye firmalar ile tekrar bir araya gelinmesine, 2022 yılında üyelerin staj ve istihdam ihtiyaçlarına ATMK ve AGİD internet sitelerinde de yer verilmesine karar verildi. Aydınlatma Eğitim Programlarına Destek kapsamındaki çalışmalar İç Aydınlatma ve Dış Aydınlatma olmak üzere iki farklı çalışma grubu ile yürütülecektir.

Aydınlatma Türk Milli Komitesi’nin kurumsal yapısının güçlendirilmesi amacıyla Yönetim Kurulumuz tarafından iş birimleri oluşturularak görev dağılımı gerçekleştirildi. ATMK Yönetim Kurulu Üyelerinin liderliğinde alt komiteler kurulması, yapılacak işlerin planlanması ve farklı başlıklar altında gruplandırılması ve üyelerimizin de hedeflenen çalışmalara dahil edilmesi amaçlanmaktadır.

Prof.Dr. Rengin ÜNVER

Kamu İlişkileri

Prof.Dr. Banu MANAV

Üye İlişkileri

Dr. Öğretim Üyesi M. Berker YURTSEVEN

Mali-İdari İşler

Y. Mim. Nergiz ARİFOĞLU

Kurumsal İletişim

Elk. Müh. Zeynep AKKAYA

Teknik İşler

Elk. Müh. Hakan ÜNSALAN

İş Geliştirme

ATMK, Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı’nın İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Prof.Dr. Banu Manav’ın Proje Genel Koordinatörlüğünü yürüttüğü “DESIGNHUB-İST Tasarım Eğitim ve Uygulama Merkezi” başlıklı projenin iştirakçileri arasında yer aldı. Komitemiz, 1 Aralık 2021 tarihinde faaliyetlerine başlayan projede kendi çalışma konuları çerçevesinde üyelerine merkezin tanıtımı, aydınlatma alanında ihtiyaç duyulan proje geliştirme süreçlerinde ilgili firma/kişiler ile ilişki kurulması, bilgilendirici panel, seminer çalışmalarının gerçekleştirilmesi konularında destek olacaktır. Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sermin Onaygil, 26 Ocak 2022 tarihinde Proje Yönetim Ekibi ve Danışma Kurulu iştirakçileriyle çevrimiçi platformda gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına katılım sağladı.

Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) 27. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 27 Ocak 2022 tarihinde, çevrimiçi olarak yapıldı. Toplantıda 9. Dönem Yönetim Kurulu 2021 yılı faaliyet, mali ve denetleme raporları görüşe sunuldu ve Yönetim Kurulu ibrası gerçekleştirildi. 2022 yılı üyelik aidatları belirlenerek, 2022 yılı öneri bütçesi sunuldu. Genel Kurul Toplantısına ilişkin dokümanlara web sitemiz üzerinden erişilebilmektedir.

http://www.luxeuropa2022.eu/logo.jpg

“14. Lux Europe Uluslararası Aydınlatma Konferansı” 20-22 Eylül 2022 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde gerçekleştirilecektir. Kongreye ilişkin tüm detaylara http://www.luxeuropa2022.eu/ bağlantı linki üzerinden erişilebilmektedir.

2020 yılı Mayıs ayında yayına başlayan ATMK YouTube kanalında, aydınlatma konusundaki güncel bilgilerin ve çevrimiçi gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin videolarının paylaşımı yer almaktadır. 13. Ulusal Aydınlatma Kongresi Webinar kayıtlarının sisteme yüklenmesine devam edilmektedir.

Bu ay, kişisel üyelerimiz arasına katılan Sn. Canan BABA’ya, Sn. Zeynep KESKİN’e ve kurumsal üye olarak aramıza katılan TAHA Giyim San. Tic. A.Ş. Labright Laboratuvarı’na “aramıza hoş geldiniz" diyoruz.