TEMMUZ 2022 - BÜLTENİ

CIE-Uluslararası Aydınlatma Komisyonu Division (Bölüm) Türkiye temsilcilerimizin, bağlı bulundukları Bölümlerin yıllık toplantılarına katılımları devam etmektedir. Bölüm temsilcilerimiz, CIE bünyesinde bağlı bulundukları çalışma gruplarında son bir yılda gerçekleşen etkinliklerin değerlendirildiği yıllık faaliyetlerini içeren bir sunumu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da paylaşacaklardır.

Uluslararası platformlarda ülkemizin en iyi şekilde temsil edilmesi, bu ortamlardan elde ettiğimiz bilgilerin ülkemizdeki ilgili kişi ve kurumlara iletilip, faydalı işbirliklerine dönüştürülmesi amaçlı yürüttüğümüz bu çalışmaları Kasım ayı gibi siz değerli üyelerimize aktarmayı amaçlıyoruz.

20-22 Eylül 2022 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde gerçekleştirilecek olan “14. Lux Europe Uluslararası Aydınlatma Konferansı” na ilişkin üçüncü duyuru yayınlandı. Konferansla ilgili tüm detaylara http://www.luxeuropa2022.eu/ adresi üzerinden erişebilirsiniz.

AGİD-ATMK ortaklığında yürüttüğümüz “Üniversitelerimizde Aydınlatma Sektörü Tanıtım ve Aydınlatma Eğitim Programlarına Destek Projesi” kapsamında kurumlarımıza üniversite öğrencilerimizden ulaşan staj ve iş taleplerinin listesi kurumsal üyelerimize iletildi.

Kurumsal üyelerimizden gelen staj ve iş fırsatları www.agid.org.tr ile www.atmk.org.tr web sitelerimizde yayınlandı. Aydınlatma alanında iş ve staj olanağından faydalanmak isteyen adaylar ile üye firmalar arasında iletişim ortamı oluşturacak bu platforma destek vermek isterseniz kurumunuzdaki pozisyonun adını, tanımını ve istenen özellikleri bizlere iletebilir ya da doğrudan öğrencilerimiz ile bağlantı kurabilirsiniz.

Konu ile ilgili her türlü sorunuzda ise atmk@atmk.org.tr veya agid@agid.org.tr e-posta adreslerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nun yeni bir uygulaması olarak Ulusal Komite üyelerine CIE yayınlarından bazılarına ücretsiz ulaşım olanağı sağlanmıştır.

Bu uygulama kapsamında sadece kurumsal ve kişisel üyelerimizin kullanım hakkıyla sınırlı olarak CIE 234:2019 A Guide to Urban Lighting Masterplanning başlıklı Teknik Rapora ulaşmak istemeniz durumunda atmktr@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kişisel üye olarak aramıza katılan Prof. Dr. Soyhan Bağcı’ya “aramıza hoş geldiniz" diyoruz.

Kurucu üyelerimizden değerli hocamız Doç. Dr. Dilek ENARUN'u 22 Temmuz 2022 tarihinde kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. ATMK ailesi olarak kıymetli hocamızın ailesine, sevenlerine ve tüm yakınlarına tekrar başsağlığı dileriz.