Haberler

Uluslararası Aydınlatma Komisyonu - CIE'nin 2018 yılında çıkardığı bazı yayınlar

Uluslararası Aydınlatma Komisyonu - CIE'nin 2018 yılında çıkardığı bazı yayınlar

Habere Git

İstanbulLight Aydınlatma Forumu ve Tasarım Zirvesi Programları

İstanbulLight Aydınlatma Forumu ve Zirvesi Programları

Habere Git
ATMK Ağustos 2018 Bülten

ATMK Ağustos 2018 Bülten

Habere Git

CIE Eylül Ayı Haber Bülteni

CIE Eylül Ayı Haber Bülteni...

Habere Git
11. IstanbulLight Fuarı

11. IstanbulLight Fuarı

UBM, AGİD ve ATMK stratejik ortaklığı ile düzenlenen 11. IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi, kritik bir dönüm noktasında olan aydınlatma sektörüne ışık tutacak. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürütülen Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı’nda, 7,5 milyon sokak lambasının %30’unun 2023 yılına dek değişmesi öngörülüyor. Türkiye’yi dünyanın lider üreticileri arasına taşıma potansiyeline sahip olan bu stratejik dönüşüm planı, uzman isimlerle birlikte 19-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan IstanbulLight’ta masaya yatırılacak.

Habere Git
Aydınlatma Eğitim Semineri 2018-2 Kayıt Formu

Aydınlatma Eğitim Semineri 2018-2 Kayıt Formu

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hızla büyüme gösteren aydınlatma sektöründeki kişileri ve sektör ile ilgilenenleri bilgilendirmek amacı ile ATMK tarafından birincisi 2014 yılında düzenlenen seminerlerin dokuzuncusu, 24 Kasım – 22 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Habere Git
Balkanlight 2018

Balkanlight 2018

1996 yılında Türkiye’nin de içinde yer aldığı ülkelerin kararıyla, ülkeler arasında aydınlatma alanında yapılan çalışmaları paylaşmak, birliktelik sağlamak ve ortak projeler oluşturmak amacıyla kurulmuş olan Balkanlight Birliği yedinci Uluslararası Kongresi’ni bu yıl 4 - 6 Haziran 2018 tarihlerinde Bulgaristan’ın Sofya kentinde gerçekleştirdi. Bulgar Aydınlatma Komiteleri arasındaki uyumsuzluk nedeni ile Balkanlight Kongresi bu yıl iki kez düzenleniyor. Diğeri de 20-22 Eylül 2018 tarihlerinde Varna’da.

Habere Git
8. ATMK Eğitim Semineri

8. ATMK Eğitim Semineri

ATMK, 31 MART – 28 NİSAN 2018 TARİHLERİNDE AYDINLATMA EĞİTİM SEMİNERLERİ’NİN SEKİZİNCİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hızla büyüme gösteren aydınlatma sektöründeki kişileri ve sektörle ilgilenenleri bilgilendirmek amacıyla birincisi 2014 yılında düzenlenen seminerlerin sekizincisi 31 Mart – 28 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Bu seminerlere katılarak eğitim alanların toplam sayısı 163’e ulaşmıştır.

Habere Git
Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı

Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı

UNESCO’nun “Işık ve Işık Temelli Teknolojiler”in daha iyi anlaşılması, benimsenmesi ve yararlı bir şekilde kullanılması amacı ile 16 Mayıs tarihini “Işık Günü” olarak ilan etmesi üzerine, dünyada ve ülkemizde düzenlenen bir seri etkinliklerden biri olarak Gazi Üniversitesi Fotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 15 Mayıs tarihinde Ankara’da aynı isimli bir Çalıştay gerçekleştirildi.

Habere Git

Aydınlık Gelecek Gençlerle Gelecek

“Aydınlık Gelecek Gençlerle Gelecek” başlığıyla sanat ve teknik eğitim liseleri öğrencilerinin işbirliği ile Balıkesir’de yürütülen projeye ATMK olarak destek verilmektedir. Yönetim Kurulu Üyeleri Y. Mimar Nergiz Arifoğlu ve Elk. Mühendisi Zeynep Akkaya 14 Mayıs 2018 tarihinde Balıkesir’de düzenlenen sergi açılışına katılmışlardır.

Habere Git
16 Mayıs Uluslararası Işık Günü

16 Mayıs Uluslararası Işık Günü

UNESCO Genel Konferansı’nın 39. toplantısında, 16 Mayıs’ın Uluslararası Işık Günü olarak belirlendiği resmen ilan edildi. Işık günü bilinirliğine dikkat çekmek amaçlı çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. UNESCO, 16 Mayıs 2018’de Paris’te bu etkinliği destekleyerek Uluslararası Işık Günü’ne ilgilenen tüm katılımcıları davet ediyor... Detaylı bilgi için; dayoflight@eps.org

Habere Git
LIGHT & BUILDING 2018 ARDINDAN

LIGHT & BUILDING 2018 ARDINDAN

Light&Building 2018 Fuarı 18-23 Mart 2018 tarihlerinde Frankfurt’ta gerçekleşti. Türkiye’den 96 firmanın 4700 m2 stand alanı ile katıldığı fuar bu yıl da hem ziyaretçi hem de katılımcı açısından yoğun geçti. Fuara genel olarak bakıldığında, LED teknolojisinde özellikle ışık rengi ve kontrolü konularında gelişmeler olduğu, dış aydınlatmadan sonra endüstri segmentinin de büyük değişim için hazır olduğu, dijitalleşmenin sektöre % 100 nüfuz ederek girdiği, aydınlatma sektörünün eko sistemin bir parçası olma yolundaki yoğun çabaları ve aydınlatma alt yapısını kolaylaştırmayı hedefleyen çözümler göze çarpmaktadır.

Habere Git