AĞUSTOS 2021 BÜLTENİ

İçinde bulunduğumuz özel pandemi koşulları nedeniyle 2023 yılına ertelenen "İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı” ile birlikte düzenleyeceğimiz 13. Ulusal Aydınlatma Kongremizi bu yıl yine daha önce duyurduğumuz 6-7 Ekim 2021 tarihlerinde çevrimiçi platformda düzenliyoruz.

Kongre kapsamında, sektörümüze farklı bakış açıları kazandıracak ulusal ve uluslararası çağrılı konuşmacılarımız ile bildiri sunumlarının yanısıra, tüm sektör paydaşlarımızın bir arada olmaları için çeşitli etkinlikler yer alacaktır. Katılımın ücretsiz olacağı 13. Ulusal Aydınlatma Kongresi ile ilgili kapsamlı program önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşılacaktır. Kongre kayıt işlemleri ve kongreyle ilgili güncel bilgilere http://13uak.atmk.org.tr/ erişim adresinden ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Işık Günü kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen ve dünyanın farklı ülkelerinden sanatçıların ışığı yorumlayan eserlerinin yer aldığı, http://lightexhibit.org/ Sergisi’ndeki fotoğraf seçkilerinden oluşan ATMK Uluslararası Işık Günü Sergisi 14 Haziran 2021 tarihinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle İstanbul Şişhane Metro İstasyonunda sergilenmeye açılmış ve görülen ilgi üzerine Temmuz ayı boyunca da aynı mekanda ziyarete açık kalmıştır. Sergimiz, Ağustos ayı içerisinde ATMK Kurumsal Üyemiz LİTPA AYDINLATMA tarafından üretim tesislerinde ve bölgesel bazda yapmayı planladıkları seminerlerinde sergilenmek amacıyla sahiplenilmiştir. Sergiye ev sahipliği yapmak isteyen başka üyelerimiz de atmktr@gmail.com adresiyle iletişime geçebilirler.

Üyesi olduğumuz CIE-Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nun Division (Bölüm) çalışmaları kapsamında, Prof. Dr. Rengin Ünver 26 Ağustos 2021 tarihinde, Türkiye temsilcisi olarak görev yaptığı “Görme ve Renk” başlıklı Bölüm 1’in yıllık genel toplantısına katıldı. Değişik üye ülkelerden 49 katılımcı ile çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda, yapılan faaliyetler aktarılmış devam eden çalışmalar değerlendirilmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sermin Onaygil, 27-29 Eylül 2021 tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleştirilecek olan CIE 2021 Konferansı’nda “International Scientific Committee” üyesi olarak yer almaktadır. Başkanımız konferans kapsamında 26 Eylül 2021 tarihinde yapılacak CIE Genel Kurulu’nda da ülkemizi temsil edecektir. Konferansa katılmak isteyen üyelerimiz için, CIE Merkez Büro tarafından, yalnızca Ulusal Komite üyelerinin kullanımına açık olan bir indirim kodu verilmiştir. Konuyla ilgilenenler atmktr@gmail.com adresi üzerinden iletişime geçebilirler. Konferans ile ilgili güncel bilgilere https://malaysia2021.cie.co.at/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu ay kişisel üyelerimiz arasına katılan Sn. Kenan ÇETİN’e “aramıza hoş geldiniz" diyoruz.