AĞUSTOS 2023 - BÜLTEN

XI. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu (XI. AYSEM)

EMO-Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin, İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 1-3 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlediği “7. Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisi” kapsamında, ATMK iş birliği ile 2 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirilecek “XI. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu (XI. AYSEM)” na iletilen bildirilerin hakem değerlendirme süreçleri tamamlandı.

Kongre ile eşzamanlı olarak düzenlenecek sergide önceki etkinliklerde olduğu gibi sektörün önemli firmalarının katılımıyla teknolojik ürünler ve gelişmeler katılımcıların dikkatine sunulacaktır. Etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye www.etuk.org.tr bağlantı adresi üzerinden erişilebilmektedir.

https://files.cie.co.at/Governing_Board_Members_2023-2027.png

Türkiye olarak, Uluslararası Aydınlatma Komisyonu (CIE) Yönetim Kurulu’nda 2023-2027 döneminde görev almaya hazırlanıyoruz. CIE Governing Board üyeliğine seçilen Prof. Dr. Sermin Onaygil bu göreve, 15-23 Eylül 2023 tarihlerinde Slovenya’nın Ljubljana şehrinde gerçekleştirilecek CIE’2023 toplantılarında başlayacak. Başkan Jennifer Veitch’in yeni dönem programları kapsamında yeni kurul üyeleri ile yaptığı ikili görüşmeler kapsamında, 21 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleşen online toplantıda Sermin Onaygil, CIE için olası iş modelleri, aktif üye sayısının arttırılması, CIE yayınlarının güncelliği ve kabul edilebilirliği gibi konulardaki fikir ve olası katkılarını açıkladı.

CIE ÜCRETSİZ YAYINI

Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nun Ulusal Komite üyelerine bazı CIE yayınlarına ücretsiz ulaşım olanağı uygulaması kapsamında CIE 243:2021 reprint 2023- Discomfort Glare in Road Lighting and Vehicle Lighting başlıklı Teknik Rapor, isteyen üyelerimize ulaştırılmaktadır.

Sadece kurumsal ve kişisel üyelerimizin kullanım hakkıyla sınırlı olmak koşuluyla; bu dokümana sahip olmak isteyen üyelerimiz atmktr@gmail.com adresine e-posta gönderebilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CIE 2023 – 30th Quadrennial Session of the CIE

Komitemizin de üyesi olduğu, CIE-Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nun, 15-23 Eylül 2023 tarihleri arasında Luibljana-Slovenya’da gerçekleştirilecek CIE 2023 - 30. Dört yıllık Oturum” u kapsamındaki Genel Kurulu’nda ülkemizi Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. F. Rengin Ünver temsil edecektir.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile bazı komite üyelerimizin de bilimsel çalışmalarıyla katılım sağlayacağı Konferansla ilgili güncel bilgiye https://slovenia2023.cie.co.at/ adresinden ulaşabilirsiniz. Konferansa katılmak isteyen ATMK üyeleri, CIE Merkez Büro tarafından, yalnızca Ulusal Komite üyelerinin kullanımına açık bir indirim kodu kullanarak kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler atmktr@gmail.com adresi üzerinden iletişime geçebilirler.