ARALIK 2023 - BÜLTEN

ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2023-2

27 Kasım 2023-6 Aralık 2023 tarihleri arasında; aydınlatmanın ana ilkeleri ve kavramlarının yanı sıra ışık kaynakları, LED’ler, iç ve dış aydınlatma tasarımı, aydınlatma hesapları, mevzuatlar vb. konularında güncel bilgi ve dokümanları kapsayan “ATMK AYDINLATMA EĞİTİM SEMİNERİ 2023-2” temel eğitim programı gerçekleştirilmiştir. Eğitim programı 14 Aralık 2023 tarihinde yapılan “Seminer Değerlendirme Sınavı” ile tamamlanmıştır. Böylece “ATMK Aydınlatma Eğitim Seminerleri”ne katılan toplam katılımcı sayısı 277’ye ulaşılmıştır.

BALKANLIGHT 2024

28-29 Kasım 2024 tarihlerinde İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Light + Intelligent Building Fuarı ile birlikte ATMK ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “BalkanLight 2024” Uluslararası Aydınlatma Kongresi çalışmaları kapsamında, 21 Aralık 2023 tarihinde Türkiye, Romanya, Slovenya, Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan’ın ülke temsilcilerinin katılımıyla çevrimiçi olarak ilk hazırlık toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantı sonrası Bosna ve Hersek temsilcilerinin de organizasyonda yer alması sağlanmıştır. BalkanLight 2024 Kongresi ile ilgili duyurular Ocak 2024 ayı içerisinde başlayacaktır.

ATMK KURUMSAL ÜYE BULUŞMASI - ATEL AYDINLATMA

ATMK olarak üyelerimiz ile ilişkilerin geliştirilmesi ve kuvvetlendirilmesi amacıyla onlarla bir araya gelmeyi ve kurumsal üyelerimizi ziyaret etmeyi arzu etmekteyiz. Bu bağlamda 1 Kasım 2023 tarihinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilen iletişim toplantısına katılan üyelerimiz arasında yer alan ATEL Aydınlatma, 21 Aralık 2023 tarihinde ATMK’yı İTÜ Ayazağa Kampüsü’ndeki yerinde ziyaret etmiştir. Değerli üyemize, ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerimizi sunarız.

YENİ ÜYELERİMİZ

Aralık ayında kişisel üye olarak aramıza katılan Meltem Dönmez Kaya’ya ve kurumsal üye olarak aramıza katılan LIDACON Aydınlatma Müh. Dan. San. Tic. A.Ş.’ye “ATMK ailesine hoş geldiniz" diyoruz.

CIE ÜCRETSİZ TEKNİK RAPOR

Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nun Ulusal Komite üyelerine bazı CIE yayınlarına ücretsiz ulaşım olanağı uygulaması kapsamında CIE 243:2021 reprint 2023- Discomfort Glare in Road Lighting and Vehicle Lighting başlıklı Teknik Rapor, isteyen üyelerimize ulaştırılmaktadır.

Sadece kurumsal ve kişisel üyelerimizin kullanım hakkıyla sınırlı olmak koşuluyla; bu dokümana sahip olmak isteyen üyelerimiz atmktr@gmail.com adresine e-posta gönderebilirler.

31 Ekim 1995 tarih ve 22449 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış yönetmeliğimizin 6. maddesi uyarınca, Genel Kurul Toplantılarımızın her yılın Ocak ayı içinde yapılması gerekmektedir. Bu bağlamda, 2023 yılındaki faaliyetlerimizin paylaşılacağı ATMK 29. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 11 Ocak 2024 Perşembe günü saat 16.00’da çevrimiçi platformda gerçekleştirilecektir. Toplantı içeriği ve toplantıya erişim bilgileri üyelerimize e-posta yoluyla iletilecektir. Katılımınızdan memnuniyet duyarız.