EKİM 2020 BÜLTENİ

Aydınlatma Türk Milli Komitemiz 25 yaşında…

Yeni yaşımızı, siz değerli üyelerimiz ve aydınlatma alanında çalışan paydaşlarımızla birlikte kutlamak amacı ile bir dizi etkinlik planladık. Bu etkinliklerden ilki olan “Üyelerimiz Konuşuyor” webinar serimize 21 Ekim 2020 tarihinde Kişisel Üyemiz Sayın Hasan Tahsin Güngör’ün konuşmacı olarak katıldığı “Evden Çalışmaya Farklı Çerçevelerden Bakış” başlıklı webinarımız ile başladık.

Etkinlik kapsamında evden çalışmaya farklı bir bakış açısı sunulurken, evden çalışma ortamına uyumun ve uzaktan iletişimi kolaylaştırmanın püf noktaları değerlendirildi. Webinarımızı Komitemizin YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Erişim adresi: https://youtu.be/d6OIuEupUnQ

Youtube kanalımızda aydınlatma konusunda bilgiler üretmeye devam ediyoruz. Bu ay Aydınlık Düzeyi ve Işık Rengi konusunda merak ettiklerinizle ilgili soru ve cevaplara erişebilir ve kanalımıza abone olabilirsiniz.

Erişim adresi: https://youtu.be/EjEvSQimKi8

Aydınlatma sektörünün en önemli ticari fuarı olan IstanbulLight, 06-09 Ekim 2021’de İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. IstanbulLight, websitesinde sektör profesyonellerinin ilgiyle takip edeceği yeni bir yazı dizisi başladı. Sektörden alanında uzman isimlerin yer alacağı “IstanbulLight Ayın Konuğu” yazı dizisinin ilk konuğu UV-C Lambaların Kullanımı ve Etkileri” başlıklı yazısı ile Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sermin Onaygil. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde çok tartışılan bu güncel ve önemli konuyu hocamızın kaleminden IstanbulLight websitesinde okuyabilirsiniz.

25 yıldır kesintiye uğramadan aktif olarak sürdürdüğümüz çalışmalarımız, şüphesiz siz değerli üyelerimizin komitemize olan inancı ve değerli katkıları ile gerçekleşebilmektedir. ATMK kuruluşunda ve yönetiminde değerli katkılar sağlayan hocalarımıza, kurucu üyelerimize ve varlığınızdan güç aldığımız siz değerli üyelerimize Aydınlatma Türk Milli Komitesi 9. Dönem Yönetim Kurulu olarak en içten şükranlarımızı sunuyoruz.

Kasım ve Aralık aylarında devam edecek Webinar serimizde, Kasım ayında Kişisel Üyemiz Sayın Opr. Göz Dr. K. Hilmi Or “Görmenin algılanma(ma)sını anla(ma)mak olası mı?” başlıklı, Aralık ayında ise Kurumsal ve üç dönem yönetim kurulu üyemiz Sayın Kevork Benlioğlu “Işık Hızında Yaşananlar: Deneyimlerim ve Önerilerim” başlıklı ilginç konuşmaları ile bizlerle birlikte olacaklar. Webinar detaylarına tüm sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, bu etkinliklerimizde de sizlerle birlikte olmaktan onur duyacağız.

Birlikteliğimizin uzun yıllar devam edebilmesi dileği ile…