EKİM 2023 - BÜLTEN

ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2023-2

ATMK tarafından birincisi 2014 yılında düzenlenen seminerlerin on dördüncüsü, 27 Kasım – 6 Aralık 2023 tarihleri arasında çevrimiçi platformda gerçekleştirilecektir.

“ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2023-2” için aydınlatmanın temel ilkeleri ve kavramlarının yanı sıra, ışık kaynakları, LED’ler, iç ve dış aydınlatma tasarımı, aydınlatma hesapları, mevzuatlar vb. konularda güncel bilgi ve dokümanlarla yenilenmiş detaylı bir eğitim programı hazırlanmıştır.

Aydınlatma alanındaki akademisyenler ve sektör uzmanları tarafından verilen dersler, konuya ilgi duyanlar için kılavuz niteliği taşımaktadır. Seminer ile ilgili detaylı bilgilere ve kayıt formuna http://www.atmk.org.tr/ adresi üzerinden erişilebilmektedir.

XI. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu (XI. AYSEM)

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası adına EMO-Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin, İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 1-3 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlediği “7. Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisi” nin programı açıklanmıştır. Bu etkinlik kapsamında ATMK-EMO İzmir iş birliği ile 2 Kasım 2023 Perşembe günü gerçekleştirilecek Ana Teması “Geleceğin Aydınlatma Sistemleri ve Dijitalleşme” “olan XI. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu (XI. AYSEM)”nun programı da yayınlanmıştır.

“7. Elektrik Tesisleri Ulusal Kongresi”nde; Güç ve Enerji Sistemleri, Dijitalleşme ve Yapay Zeka, Aydınlatma, Yapı Elektronik Sistemleri, Bakım ve Bakım Teknolojileri, Otomasyon, Elektrik Tesisatı konuları yer alacak, katılımcıların yeni teknolojik gelişmeler ve güncel mühendislik uygulamaları ile buluşması sağlanarak, düzenleyici kurum ve kuruluşların mevzuat, denetim, planlama ve stratejik plan çerçevesinde çalışmaları aktarılacaktır. Kongre ile eşzamanlı olarak düzenlenecek sergide önceki etkinliklerde olduğu gibi sektörün önemli firmalarının katılımıyla teknolojik ürünler ve gelişmeler katılımcıların dikkatine sunulacaktır.

Ücretsiz kayıt linki için: https://etuk.org.tr/onlinekayit-ucretsizdavetiye/

Sempozyum ile ilgili detaylı bilgi için: https://etuk.org.tr

CIE ÜCRETSİZ YAYINI

Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nun Ulusal Komite üyelerine bazı CIE yayınlarına ücretsiz ulaşım olanağı uygulaması kapsamında CIE 243:2021 reprint 2023- Discomfort Glare in Road Lighting and Vehicle Lighting başlıklı Teknik Rapor, isteyen üyelerimize ulaştırılmaktadır.

Sadece kurumsal ve kişisel üyelerimizin kullanım hakkıyla sınırlı olmak koşuluyla; bu dokümana sahip olmak isteyen üyelerimiz atmktr@gmail.com adresine e-posta gönderebilirler.