KASIM 2020 BÜLTENİ

25. yılımızı siz değerli üyelerimiz ve aydınlatma alanında çalışan paydaşlarımızla birlikte kutlamaya devam ediyoruz. “Üyelerimiz Konuşuyor” webinar serimizin ikinci konuğu, değerli üyemiz Sayın Opr. Göz Dr. Hilmi OR, “Görmenin algılanma(ma)sını anla(ma)mak olası mı?” başlıklı konuşmasını 18 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirdi. Webinarımızı komitemizin YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Erişim adresi: https://youtu.be/TWIf1nCDTAQ

25. yıl etkinliklerimizin Aralık ayı konuğu, kurumsal üyemiz ve üç dönem yönetim kurulumuzda yer alan Sayın Kevork Benlioğlu, “Işık Hızında Yaşananlar: Deneyimlerim ve Önerilerim” başlıklı konuşması ile 16 Aralık 2020 saat 20.00’de bizlerle birlikte olacak. Webinarımızın detaylarına Komitemizin web sitesi ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

06-09 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek IstanbulLight’ın websitesinde sektörden uzman isimlerin yazıları ve mesajları ile yer aldığı yazı dizisi devam ediyor. “IstanbulLight Ayın Konuğu” yazı dizisinin bu ayki konuğu “Algıyı Şansa Bırakmak ya da Bırakmamak” başlıklı yazısı ile Yönetim Kurulu Üyemiz Y. Mimar Nergiz ARİFOĞLU oldu.

Erişim adresi: https://www.istanbullight.com

Youtube kanalımızda aydınlatma konusunda bilgiler üretmeye devam ediyoruz. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Rengin ÜNVER’in bilgilendirmelerinde Yapay ve Doğal Aydınlatmaya Yönelik Aydınlatma Standartları Nelerdir? konusunda merak ettiklerinizle ilgili soru ve cevaplara erişebilir ve kanalımıza abone olabilirsiniz.

Erişim adresi: https://youtu.be/soptZIzRjFo

Pandemi nedeniyle 26 Eylül 2021 tarihine ertelenen CIE 2021 Konferansı’nın hazırlık çalışmaları devam ediyor. Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sermin Onaygil’in de üyesi olduğu Konferans Bilim Kurulu 19 Kasım 2020 tarihinde toplanarak organizasyonun yapılandırılması üzerinde çalışmalarına devam etti. Hibrit olarak gerçekleştirilecek konferans ile ilgili bilgilendirmeye CIE web sitesi üzerinden erişebilirsiniz. Sistem bildiri özeti teslimine açılmış, konuyla ilgili bilgilendirme CIE Bölümleri, Milli Komiteler ve Uluslararası Aydınlatma Komisyonu haber sitelerinde paylaşılmaya başlamıştır. Bildiri özetleri 1 Aralık 2020 – 19 Mart 2021 tarihleri arasında kabul edilecektir.

Erişim adresi: http://cie.co.at/

CIE Bölüm 3 Interior Environment and Lighting Design kapsamında yeni kurulan "TC 3-57: A generic discomfort glare sensation model" ve "TC 3-58: Visual ergonomics and digital display use" teknik komitelerinde ilgili konularda çalışacak uzman kişiler aranıyor. Konuyla ilgilenenler ATMK Sekreterliğimiz kanalı ile CIE Bölüm.3 temsilcimiz Prof. Dr. Leyla Dokuzer Öztürk ile iletişime geçebilirler.