MART 2021 BÜLTENİ

Elektrik Tesisat Portalı (ETP) CE İşareti Çalışma Grubu tarafından hazırlanan "Aydınlatma Sektöründe CE İşaretleme ve Teknik Dosya Hazırlama Kılavuzu" nun sektöre tanıtımı amacıyla, 02 Mart 2021 tarihinde çevrimiçi gerçekleştirilen webinarda ATMK Yönetim Kurulu Üyesi Elk. Müh. Zeynep Akkaya tarafından Komitemiz temsil edildi.

Uluslararası Aydınlatma Komisyonu (CIE) tarafından 03 Mart 2021 – 04 Mart 2021 tarihlerinde, üyesi olan Ulusal Komite temsilcilerinin katılımıyla bir çalıştay düzenlendi. Komitemizi temsilen Prof. Dr Sermin Onaygil ve Prof. Dr Banu Manav’ın katılım sağladığı çalıştayda, CIE’nin aydınlatma alanında, global ölçekteki temel organizasyon yapısıyla, bilimsel anlamda bir platform, eğitim alanında aktif bir yapı, yayın üreten bir kuruluş ve ticari alanda etkin bir altyapıya sahip olduğu vurgulanarak, bu yapının geliştirilerek sürdürülebilirliği için gerekli stratejiler ve eylem planları tartışıldı.

Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) 26. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 04 Mart 2021 tarihinde, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Toplantıda 9. Dönem Yönetim Kurulu 2020 yılı faaliyet, mali ve denetleme raporları okunarak görüşe sunuldu. Yönetim Kurulu’nun ibrası sonrasında, 2021 yılı üyelik aidatları belirlenerek, 2021 yılı öneri bütçesi sunuldu. Genel Kurul Toplantısına ilişkin dokümanlara web sitemiz üzerinden erişilebilmektedir.

"Future Lighting Trends (Aydınlatmada Gelecek Trendleri)" başlığıyla, dönüşüm içinde olan aydınlatma sektörümüze aydınlatmanın gelecek vizyonunu tanıtmak ve işbirliği olanakları sağlamak amacıyla, 24 Mart 2021 tarihinde İngilizce çevrimiçi bir Webinar gerçekleştirdik. Webinar kayıtlarına, konuyla ilgili çalışmalarımız tamamlandıktan sonra Komitemiz YouTube kanalı üzerinden erişim sağlanacaktır. 06 Ekim 2021-07 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı ile birlikte İstanbul Fuar Merkezi’nde yüz yüze ve/veya çevrimiçi gerçekleştirilmesi planlanan “Aydınlatmada Dönüşüm” ana temalı “13.Ulusal Aydınlatma Kongresi” ne bildiri özeti son gönderilme tarihi 16 Nisan 2021.

Erişim adresi: http://13uak.atmk.org.tr

Komitemizin sosyal medya hesapları üzerinden aydınlatma konusunda bilgiler paylaşmaya devam ediyoruz. Prof. Dr. Rengin Ünver - Aydınlık Düzeyine Nasıl Karar Verilir? konusundaki bilgilendirmelere Komitemizin YouTube kanalı üzerinden erişim sağlanabilmektedir.