OCAK 2023 - BÜLTEN

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin daveti üzerine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Rengin ÜNVER, 4 Ocak 2023 tarihinde EMO İstanbul TV YouTube kanalı üzerinden “TS EN 12464-1 IŞIK ve AYDINLATMA” başlıklı sunumu tekrarlanmıştır. Sunuma https://youtube.com/live/ZFSMoH4yApk?feature=share adresinden erişilebilmektedir.

Enerji kaynaklarımızın ve enerjinin kullanımında verimliliğin artırılması amacıyla 09-15 Ocak 2023 tarihlerinde kutlanan “Enerji Verimliliği Haftası” kapsamında T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanan görsel ve video dosyaları web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yayınlandı. Bu farkındalık programına destek olmaları amacıyla video ve görsellerin bilgisi üyelerimizle e-posta ile paylaşıldı.

ATMK Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sermin Onaygil “Enerji Verimliliği Günleri” kapsamında gerçekleştirilen etkinlik ve seminerlerde yaptığı sunumlarda aydınlatmanın bir bilim dalı olduğuna, nitel ve nicel kalite kriterlerine dikkat çekerek, verimli aydınlatma yöntemleri ile aydınlatma alanındaki son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Aydınlatma Türk Milli Komitemizin yıllardır aktif bir üyesi olduğu CIE Uluslararası Aydınlatma Komisyonu tarafından, CIE 234:2019 CIE Tutorial on Urban Lighting Masterplanning - Kentsel Aydınlatma Masterplanlaması için Bir Kılavuz başlıklı yayının daha yaygın kullanılabilmesi amacıyla, Komitemiz ev sahipliğinde, 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde İstanbul’da uluslararası düzeyde bir eğitim düzenlenecektir. Hazırlık çalışmaları devam eden iki günlük eğitimin içerik ve detaylarına CIE web sitesi (https://cie.co.at/news/cie-tutorial-urban-lighting-masterplanning) üzerinden erişebilmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sermin Onaygil, 17 Ocak 2023 tarihinde çevrimiçi gerçekleştirilen, CIE- Uluslararası Aydınlatma Komisyonu Genel Kurul’unda yapılan oylama sonucunda, Uluslararası Aydınlatma Komisyonu (CIE) 2023-2027 dönemi Yönetim Kurulu (Governing Board) üyeliğine seçildi.

ATMK ve AGİD iş birliği ile başlatılan Üniversitelerimizde Aydınlatma Sektörü Tanıtımı ve Aydınlatma Eğitim Programlarına Destek Projesi kapsamında “Aydınlatma Kütüphanesi” adıyla sosyal medya platformu kullanıma açılarak ilk paylaşımlar gerçekleştirildi.

Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) 28. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 31 Ocak 2023 tarihinde, İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Binası’nda yapıldı. Toplantıda 9. Dönem Yönetim Kurulu’nun 2022 yılı faaliyet, mali ve denetleme raporları görüşe sunularak Yönetim Kurulu’nun ibrası gerçekleştirildi. 53 üyenin oylaması sonucunda, ATMK 10. Dönem (2023-2026) Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Üyeleri aşağıdaki tabloda verilen şekilde belirlendi.

10. Dönem Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

10. Dönem Yönetim Kurulu

Yedek Üyeleri

Rengin ÜNVER

Esra K. ÖZCAN

Sermin ONAYGİL

Zeki KADİRBEYOĞLU

Banu MANAV

Şensin A. YAĞMUR

M. Berker YURTSEVEN

Dilek ŞAHİN

Nergiz ARİFOĞLU

10. Dönem Denetleme Kurulu Üyeleri

Yurdem GÖĞÜŞ

Demir ÖZKAYA

Tuba B. BASKAN

Kevork BENLİOĞLU

Seçilen yönetim kurulu üyeleri gerçekleştirecekleri ilk toplantılarında görev dağılımlarını belirleyeceklerdir. Genel Kurul Toplantısına katılım gösteren tüm üyelerimize katkı ve katılımları için şükranlarımızı sunarız.