OCAK 2024 - BÜLTEN

ENERJİ VERİMLİLİĞİ GÜNLERİ 2024

2/5/2007 tarih ve 26510 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında enerji kaynaklarımızın ve enerjinin kullanımında verimliliğin artırılması amacıyla T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın isteği doğrultusunda, tarafımıza iletilen görsel ve medya dosyaları web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yayınlandı.

08-12 Ocak 2024 tarihlerinde “Enerji Verimliliği Günleri” kapsamında çevrimiçi platformda “Sanayide Enerji Verimliliği, Enerji Verimliliği Finans Mekanizmaları ile Enerji Verimliliğinde Uluslararası Politikalar ve En İyi Uygulamalar” konu başlıklarında düzenlenen oturumlara ATMK adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sermin Onaygil katıldı ve Danimarka, Almanya ve Azerbeycan’dan uzmanların konuşmacı olarak yer aldığı yoğun katılımlı “Enerji Verimliliğinde Uluslararası Politikalar ve En İyi Uygulamalar” başlıklı oturumda moderatörlük görevini üstlendi.

ATMK 29. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

“ATMK 29. Olağan Genel Kurul Toplantısı ”11 Ocak 2024 tarihinde çevrimiçi platformda gerçekleştirildi. Toplantıda 10. Dönem Yönetim Kurulu 2023 yılı faaliyet, mali ve denetleme raporları görüşe sunuldu ve Yönetim Kurulu ibrası gerçekleştirildi. 2024 yılı üyelik aidatları belirlenerek, 2024 yılı öneri bütçesi sunuldu.

ATMK 2024 YILI ÜYELİK AİDATLARI

2024 yılı için kişisel üyelik aidat bedelinin 300 TL, kurumsal üyelik aidat bedelinin 4500 TL olmasına, “erken ödeme” indirimi kapsamında yılın ilk üç ayında yapılan kurumsal üyelik aidat ödemelerinin 4000 TL olarak tahsil edilmesine oybirliği ile karar verildi.

BalkanLight 2024

Uluslararası “BalkanLight 2024” Konferansı 28-29 Kasım 2024 tarihlerinde, İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Light + Intelligent Building Fuarı ile birlikte ATMK ev sahipliğinde Future of Lighting: Efficient and Intelligent ana teması ile aydınlatmanın tüm konularındaki yeni çalışmalara açık olarak gerçekleştirilecektir.

Bulgaristan, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Türkiye ve Yunanistan’dan ülke temsilcileri ve uzmanların katılımı ile oluşturulan Yönetim ve Danışma Kurulu üyelerinin katkı ve onayları ile konferansın ilk duyurusu hazırlanmış ve 15 Ocak 2024 tarihi itibari ile ulusal ve uluslararası iletişim adreslerine gönderilmeye başlanmıştır. Bildiri özetleri son gönderilme tarihi 15 Nisan 2024 olan konferans hakkında detaylı güncel bilgilere balkanlight2024.atmk.org.tr web sayfasından erişilebilmektedir.

ATMK ÜYE BULUŞMA GÜNLERİ

ATMK olarak, üyelerimiz ile belirli aralıklarla bir araya gelmeyi arzu etmekteyiz. Bu bağlamda yıl içinde belirlenecek ortak zaman dilimlerinde, kurumsal ve kişisel üyelerimizi ATMK'nın resmi adresi İTÜ Ayazağa Kampüsü’ne davet etmeyi planlamaktayız.

ACI KAYIPLARIMIZ

3. Dönem Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Dr. Haldun Demirdeş ve Kurumsal Üyemiz Yapım Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasının sahibi Sn. Ayten Özer’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Kendilerine Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.