TEMMUZ 2021 BÜLTENİ

6-9 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi (İFM), Yeşilköy İstanbul’da gerçekleşecek olan “İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı” hazırlık çalışmalarını yürütmek üzere kurulan, fuar şirketi ile AGİD ve ATMK temsilcilerinin yer aldığı Fuar Komitesi 1 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirdiği çevrimiçi toplantıda gelişmeleri değerlendirdi.

İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı” ile birlikte 6-7 Ekim 2021 tarihlerinde “Aydınlatmada Dönüşüm” ana teması ile gerçekleştirilecek olan “13. Ulusal Aydınlatma Kongresi hazırlık çalışmalarımız devam etmektedir. Kongre ile ilgili bilgiye http://13uak.atmk.org.tr adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

Uluslararası Aydınlatma Komisyonu (CIE) Merkez Bürosu’nda 2008 yılından beri Bilimsel Yöneticilik (CIE Teknik Yöneticilik) görevini yürüten Dr. Peter Zwick'in emekliliği nedeniyle açılan pozisyona ilişkin duyuru üyelerimizle paylaşıldı.
Pozisyonun adı: Bilimsel Yöneticilik (CIE Teknik Yöneticilik)
Pozisyonun görev tanımı: CIE teknik yayın ve bilimsel organizasyonlarının hazırlık, tanıtım ve uygulama süreçlerinin sorumlusu

14 Ağustos 2021 tarihine kadar açık kalacak olan başvurulara https://files.cie.co.at/CIE_SM_Advert_2021.pdf

bağlantısı üzerinden erişim sağlanabilmektedir. Konuyla ilgili kapsamlı bilgi almak veya müracaat etmek isteyenler CIE Genel Sekreterinin dikkatine açıklamasıyla ciecb@cie.co.at adresine e-posta yollayabilirler.

Aydınlatma Türk Milli Komitesi Uluslararası Işık Günü Sergisi 14 Haziran 2021 tarihinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle İstanbul Şişhane Metro İstasyonunda sergilenmeye açıldı. Uluslararası kutlamalar kapsamında gerçekleştirilen ve dünyanın farklı ülkelerinden sanatçıların ışığı yorumlayan eserlerinin yer aldığı, http://lightexhibit.org/ Sergisi’ndeki fotoğraf seçkilerinden oluşan Sergimiz görülen ilgi üzerine Temmuz ayı boyunca da aynı mekanda açık kaldı.

ATMK Genel Sekreteri Prof. Dr. Banu Manav, EMO İstanbul Şubesi’nin daveti üzerine EMO İstanbul Şubesi Aydınlatma Komisyonu tarafından, 7 Temmuz 2021 tarihinde çevrimiçi gerçekleştirilen “Sirkadiyen Sistem ve Aydınlatma Tasarımı” başlıklı seminere konuşmacı olarak katıldı. Etkinlik kaydına EMO İstanbul Şubesi’nin YouTube kanalı üzerinden erişebilirsiniz.

Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sermin Onaygil, 27-29 Eylül 2021 tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleştirilecek olan CIE 2021 Konferansı’nda “International Scientific Committee” üyesi olarak yer almaktadır. Konferans kapsamında yapılacak CIE Genel Kurulu’nda da ülkemizi Prof. Dr. Sermin Onaygil temsil edecektir. Konferansa katılmak isteyen üyelerimiz için, CIE Merkez Büro tarafından, yalnızca Ulusal Komite üyelerinin kullanımına açık bir indirim kodu verilmiştir. Konuyla ilgilenenler atmktr@gmail.com adresi üzerinden iletişime geçebilirler. Konferans ile ilgili güncel bilgilere https://malaysia2021.cie.co.at/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu ay kişisel üyelerimiz arasına katılan sayın Sn. Arzu CİLASUN ve Sn. Tansu ÇETİN’e “aramıza hoş geldiniz" diyoruz.