TEMMUZ 2023 - BÜLTEN
XI. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu (XI. AYSEM)

EMO-Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin, İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 1-3 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlediği “7. Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisi” kapsamında, ATMK iş birliği ile 2 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirilecek “XI. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu (XI. AYSEM)” na iletilen bildirilerin hakem değerlendirme süreçleri devam etmektedir. Kongre ile eşzamanlı olarak düzenlenecek sergide önceki etkinliklerde olduğu gibi sektörün önemli firmalarının katılımıyla teknolojik ürünler ve gelişmeler katılımcıların dikkatine sunulacaktır. Etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye www.etuk.org.tr bağlantı adresi üzerinden erişilebilmektedir.

18-21 Eylül 2023 tarihlerinde Rusya Moskova’da “Interlight Russia|Intelligent-Building Russia Fuarı” kapsamında gerçekleştirilecek olan "Aydınlatmada Genç Bilim İnsanları" yarışması için özet gönderme tarihi 14 Ağustos 2023 tarihine kadar uzatılmıştır.

Her yıl Rusya Ulusal Komitesi-Uluslararası Aydınlatma Komisyonu (RNC-CIE) tarafından düzenlenen bu yarışmaya, aydınlatma tasarımı dahil olmak üzere ışık ve aydınlatma alanında öğrencilerin ve genç profesyonellerin (35 yaşına kadar) araştırma makalelerini de kabul edecektir. Yarışma için sunulan en iyi makaleler Organizasyon Komitesi tarafından seçilecek, Scopus ve WOS veritabanında yer alan Light & Engineering dergisinde yayınlanacaktır.

Etkinlik duyurusuna ilişkin tüm detaylara https://cie-russia.ru/yls_contest/yls_2023_en.php bağlantı linki üzerinden erişebilirsiniz.

CIE ÜCRETSİZ YAYINI

Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nun Ulusal Komite üyelerine bazı CIE yayınlarına ücretsiz ulaşım olanağı uygulaması kapsamında CIE 243:2021 reprint 2023- Discomfort Glare in Road Lighting and Vehicle Lighting başlıklı Teknik Rapor, isteyen üyelerimize ulaştırılmaktadır.

Sadece kurumsal ve kişisel üyelerimizin kullanım hakkıyla sınırlı olmak koşuluyla; bu dokümana sahip olmak isteyen üyelerimiz atmktr@gmail.com adresine e-posta gönderebilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

CIE 2023 – 30th Quadrennial Session of the CIE

https://files.cie.co.at/CIE_Slider_SLO_1200x350px.jpg

Komitemizin de üyesi olduğu, CIE-Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nun, 15-23 Eylül 2023 tarihleri arasında Luibljana-Slovenya’da gerçekleştirilecek CIE 2023 - 30. Dört yıllık Oturum” u kapsamındaki Genel Kurulu’nda ülkemizi Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. F. Rengin Ünver temsil edecektir.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile bazı komite üyelerimizin de bilimsel çalışmalarıyla katılım sağlayacağı Konferansla ilgili güncel bilgiye https://slovenia2023.cie.co.at/ adresinden ulaşabilirsiniz. Konferansa katılmak isteyen ATMK üyeleri, CIE Merkez Büro tarafından, yalnızca Ulusal Komite üyelerinin kullanımına açık bir indirim kodu kullanarak kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler atmktr@gmail.com adresi üzerinden iletişime geçebilirler.