“ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2017-1” eğitim programı tamamlandı

“ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2017-1” eğitim programı tamamlandı

“ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2017-1” eğitim programı tamamlandı

Aydınlatma Türk Milli Komitesi’nin (ATMK), 2014 yılından bu yana düzenlediği Aydınlatma Seminerleri’nin beşincisi de tamamlandı. Gelişen aydınlatma teknolojisiyle hızla büyüyen aydınlatma sektörü çalışanlarını ve sektörle ilgilenenleri bilgilendirmek amacıyla düzenlenen seminere yönelik yoğun talep nedeniyle ATMK, Aydınlatma Seminerleri’ni yılda iki kez düzenlemeye devam edecek. Bu seminere katılıp farklı aydınlatma konularında daha detaylı bilgi edinmek isteyenlere de detaylı eğitim programları düzenlenmesi planlanıyor. 

              

Kurulduğu 1995 yılından bu yana temel aydınlatma disiplinin gereklerini göz ardı etmeksizin teknolojik gelişmelerin takip edilebileceği ortamlar sunan ATMK, aydınlatma teknikleri konusunda sektörün bilgi alt yapısını beslemeye devam ediyor. Aydınlatma disiplininde çalışan ve sektörde yer alan akademisyenleri, üreticileri, tasarımcıları ve uygulamacıları bir araya getiren ATMK, 2014 yılında başlattığı “Aydınlatma Seminerleri”nin beşincisini de tamamladı. 


             

Gelişen aydınlatma teknolojisiyle hızla büyüyen aydınlatma sektörü çalışanlarını ve sektörle ilgilenenleri bilgilendirmek amacıyla düzenlenen beşinci seminer, 4 Şubat-4 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Taşkışla binasında Cumartesi günleri gerçekleştirildi. Seminerde katılımcılar, konusunda uzman eğitmenlerden aydınlatma tasarımı, ışık ve görme, ışık üretimi, lamba ve aygıtlar, aydınlatmada nicelik, nitelik ve standartlar, enerji etkin tasarım ve doğal aydınlatma, iç ve dış aydınlatma uygulamaları ve hesapları konularında eğitim aldılar. Katılımcılara, seminerin son gününde gerçekleştirilen değerlendirme sınavının ardından “katılım belgeleri” verildi. 

              

Katılımcıların, kursların devam etmesine yönelik yoğun talepleri nedeniyle ATMK, temel konuları içeren bu seminerin yılda iki kez düzenlenmesine devam etme kararı aldı. Temel eğitime katılanlara yönelik de farklı aydınlatma konularında daha detaylı bilgilere ulaşabilecekleri eğitim programları düzenlenmesi planlanıyor.  

              

 

 

 


“ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2017-1” eğitim programı tamamlandı-11 “ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2017-1” eğitim programı tamamlandı-21 “ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2017-1” eğitim programı tamamlandı-31 “ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2017-1” eğitim programı tamamlandı-41 “ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2017-1” eğitim programı tamamlandı-51 “ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2017-1” eğitim programı tamamlandı-61