AĞUSTOS 2019 BİLGİLENDİRME

 1. 18-19 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz “12. Ulusal Aydınlatma Kongresi” için geri sayım başladı...

Ana teması “Türkiye’de Nitelikli Aydınlatma” olarak belirlenen kongremiz, Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde “IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı” ile aynı ortamda gerçekleştirilecek. Değerli çağrılı konuşmacılar, sunumlu bildiriler ve sunumlu posterler ile bir de özel konulu sunumun yer alacağı kongremizde oturum başlıkları;

   • Eğitim ve İnsan Kaynağı
   • Nitelikli Aydınlatma İçin Tasarım
   • Dünya Standartlarında Tasarlanmış Üretim
   • Aydınlatmada Satış ve Tüketici Bilinci

olarak belirlendi. Kongremize değerli kurumsal üyelerimiz FİBERLİ, SYLVANIA ve TD Elektronics oturum sponsorları olarak destek vermekte.

 

19 Eylül 2019 Perşembe günü son oturumda yapılacak panelde, kongrede ele alınan konular bir arada değerlendirilerek yönlendirici sonuçlar elde edilmeye çalışılacak. “ATMK Geleneksel Gala Yemeği” 19 Eylül 2019 Perşembe akşamı değerli kurumsal üyemiz HEPER’in sponsorluğunda; üyelerimiz, protokol, çağrılı konuşmacılar ve üst düzey sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşecek. 12. Ulusal Aydınlatma Kongresi ile ilgili program ve tüm detaylara http://12uak.atmk.org.tr web adresinden erişebilirsiniz.

Aydınlatma sektöründe araştırma, tasarım, uygulama ve üretim gibi değişik alanlarda çalışan siz çok değerli paydaşlarımızla kongremizde beraber olmak dileğiyle...

 

 1. “ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2019-1” için kayıtlar devam ediyor. 05 Ekim – 02 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan seminerimiz aydınlatma konusuna ilgi duyanlar için kılavuz niteliği taşımakta ve “Yol ve Tünel Aydınlatması” ve “Mimari Aydınlatma” olarak iki ana başlıkta düzenlenecek olan özel konulu eğitim seminerleri için ön koşul oluşturmaktadır. Detaylar www.atmk.org.tr web adresinde yer almaktadır.
 2. VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve Sergisi 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde İzmir-Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde yapılacak. ATMK ve EMO işbirliği ile düzenlenen “Ulusal Aydınlatma Sempozyumu” nun onuncusu da bu etkinlik kapsamında 16-17 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleşecek. Detaylı bilgiye www.emo.org.tr adresinden erişilebilmektedir.
 3. “IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı”nı tanıtım amaçlı devam eden basın çalışmaları kapsamında ATMK Başkanımız Sermin Onaygil ve AGİD Başkanı Fahir Gök, 26 Ağustos 2019 tarihinde Dünya Gazetesi editörlerinden Leyla İlhan ile bir röportaj gerçekleştirdi. Sektörümüzün genel durumu, teknolojik ve bürokratik gelişmelerin sektöre olası katkılarının konuşulduğu röportaj, Eylül ayının ilk yarısı yayımlanacak.
 4. Bu ay, HERA Eğlence ve Mimari Aydınlatma Sistemleri ve KLSPLAST Plastik kurumsal üyeliğe kabul edilmişlerdir. Yeni üyelerimize "hoş geldiniz" diyoruz.