EYLÜL 2017

EYLÜL 2017

“11. Ulusal Aydınlatma Kongresi” 21-22 Eylül 2017 tarihlerinde Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ATMK’nın AGİD ve UBM’in katkılarıyla 21-22 Eylül 2017 tarihlerinde Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde “10. İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı” ile aynı ortamda gerçekleştirdiği “Aydınlatmada Akıllı Teknolojiler” ana temalı “11. Ulusal Aydınlatma Kongresi” bu yıl güncel konular ve konusunda bilinen çağrılı uluslararası / ulusal konuşmacılar ile farklı bir platforma taşındı.

Aydınlatma alanındaki güncel ve yeni teknolojiler hakkında tartışma ortamları yaratabilmek amacıyla, ulusal boyutundan çıkıp uluslararası boyuta uzanarak kapsamlı bir şekilde hazırlanan Kongremiz, aydınlatma sektöründe araştırma, tasarım, uygulama ve üretim gibi değişik alanlarda çalışan pek çok değerli paydaşlarımızın katılımı ile amacına ulaştı.

Konusunda uzman, önemli araştırma ve projelere imza atmış 6 çağrılı konuşmacı, 12 sunumlu bildiri ve 20 poster bildirinin yer aldığı “11. Ulusal Aydınlatma Kongresi” aydınlatma alanındaki en son gelişmeleri, teknolojileri tartışmanın yanısıra genel aydınlatmanın kuralları ve gereklilikleri konularında da vurgulayıcı bilgiler üretmeyi başardı.

Kongremiz sektör dışından farklı bir görüş açısı ile Serdar Kuzuloğlu’nun “Teknoloji – Akıllılık” üzerine keyifli söyleşisi ile açıldı.

Kongremizin ilk gününde, HEPER – MOONLIGHT’ın sponsor olduğu “Akıllı Şehirler” oturumunda çağrılı konuşmacı Allan Ruberg, günün ikinci oturumunda PHILIPS AYDINLATMA’nın sponsor olduğu “İnsan Odaklı Aydınlatma”da konusunda dünyaca bilinen araştırmacılardan biri olan çağrılı konuşmacı Bianca Van Der Zande, üçüncü oturumunda SCHREDER’in sponsor olduğu “LED Standartları” oturumunda Türkiye’de önemli elektrifikasyon projelerine imza atmış çağrılı konuşmacı Sabri Günaydın, ikinci gününde PELSAN AYDINLATMA’nın sponsor olduğu çağrılı konuşmacılar Türkiye’de yetişmiş Fizik disiplinli optik tasarımcı Mesut Işık ve yine Fizik kökenli tasarımcı Alberto Ruffino, FİBERLİ’nin sponsor olduğu son oturumda ise armatür tasarımındaki yeni yaklaşımlar ve uygulama örnekleri ile çağrılı konuşmacı Prof. Dalia Galico yer aldı. 

“Geleneksel Gala Yemeği”miz bu yıl da yine Kongre kapsamında 22 Eylül 2017 Cuma akşamı protokol, yabancı misafirler, üst düzey sektör temsilcileri ve konuşmacıların katılımı ile Lamp83’ün sponsorluğunda gerçekleşti.

Aydınlatma Türk Milli Komitesi olarak, değerli çalışmaları ile kongremize katkı sağlayan konuşmacı ve yazarlarımıza, her zaman olduğu gibi bu yıl da bizleri destekleyen sponsorlarımıza, oturumlarımıza katılan tüm misafirlerimize, kongremizi özverili çalışmaları ile düzenleyip gerçekleştiren Kongre Sekretaryası’na  sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

“10. İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı” 21-24 Eylül 2017 tarihlerinde Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ATMK, AGİD ve UBM’in işbirliği ile 21-24 Eylül 2017 tarihlerinde Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde “10. İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı” düzenlendi. 

156’sı yurt dışı ve 112’si yurt içinden olmak üzere toplam 267 firmanın stant açtığı fuarda armatür ve LED üreticileri, aydınlatma ve elektrik malzemeleri toptancı, perakendeci ve ithalatçıları, LED komponent üreticileri ve aydınlatma tasarımcıları ile üst düzey yöneticiler yer aldı. 67 farklı ülkeden 7.218 ziyaretçinin katıldığı fuara mimarlar ve iç mimarlar, elektrik proje ve taahhüt firmalarının yöneticileri, aydınlatma tasarımcıları, inşaat şirketleri temsilcileri, otel satın alma müdürleri, kamu ve belediye temsilcileri gibi sektörün farklı kesimlerinden profesyoneller ilgi gösterdi. 1.000’e yakın yabancı ziyaretçiyi ağırlayan fuara ilgi ağırlıklı olarak Çin ve İran’dan gelirken, bu ülkeleri Tunus, Bulgaristan ve Fas takip etti.