HAZİRAN 2022 - BÜLTENİ

24 Mayıs – 4 Haziran 2022 tarihleri arasında on ikincisi düzenlenen “ATMK AYDINLATMA EĞİTİM SEMİNERİ 2022-2” yirmi iki katılımcı ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Eğitim seminerinde Aydınlatma Tasarımı, Işık ve Görme, Işık Üretimi, Işık Kaynakları, LED ve Aygıtlar, Aydınlatmada Nicelik, Nitelik ve Standartlar, Enerji Etkin Tasarım ve Doğal Aydınlatma, Yol Aydınlatması, Kent Aydınlatma, İç ve Dış Aydınlatma Hesapları ve Uygulamaları” konuları güncel bilgi ve dokümanlarla anlatılarak 14 Haziran 2022 tarihinde Seminer Değerlendirme Sınavı yapıldı.

AGİD ve ATMK ortaklığında yürüttüğümüz “Üniversitelerimizde Aydınlatma Sektörü Tanıtım ve Aydınlatma Eğitim Programlarına Destek Projesi” kapsamında kurumlarımıza üniversite öğrencilerimizden ulaşan staj ve iş taleplerinin listesi kurumsal üyelerimize iletildi.

Kurumsal üyelerimizden gelen staj ve iş fırsatları www.agid.org.tr ve www.atmk.org.tr web sitelerimizde yayınlandı.

Aydınlatma alanında iş ve staj olanağından faydalanmak isteyen adaylar ile üye firmalar arasında iletişim ortamı oluşturacak bu platforma destek vermek isterseniz kurumunuzdaki pozisyonun adını, tanımını ve istenen özellikleri bizlere iletebilir ya da doğrudan öğrencilerimiz ile bağlantı kurabilirsiniz.

Konu ile ilgili her türlü sorunuzda ise atmk@atmk.org.tr veya agid@agid.org.tr e-posta adreslerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

CIE-Uluslararası Aydınlatma Komisyonu Division (Bölüm) çalışmaları kapsamında, Prof. Dr. Leyla Öztürk 27 Haziran 2022 tarihinde Türkiye temsilcisi olarak görev yaptığı “İç Çevre ve Aydınlatma Tasarımı” CIE Bölüm – 3’ün yıllık toplantısına katılmıştır. Çevrimiçi gerçekleştirilen ve stratejik kararların alındığı bu toplantıda CIE ve bölümler bazında son bir yılda gerçekleşen etkinlikler ayrıntılı görüşülmüş, yeni başlayabilecek çalışma konuları tartışılmış, yeni teknik komitelerin kurulması onaylanmıştır.

20-22 Eylül 2022 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde gerçekleştirilecek olan “14. Lux Europe Uluslararası Aydınlatma Konferansı” na ilişkin ikinci duyuru yayınlandı. Konferansla ilgili tüm detaylara http://www.luxeuropa2022.eu/ adresi üzerinden erişebilirsiniz.

Aydınlatma Türk Milli Komitemizin Genel Sekreteri Prof. Dr. Banu Manav, dünyanın dört bir yanından aydınlatma alanında çalışan kadınların aday gösterildiği The WIL (Women in Lighting) Awards 2022’de “Araştırma ve Eğitim” alanında verilen ödülün sahibi oldu.

Prof. Dr. Banu Manav’ı ATMK ailesi olarak tebrik ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. blob:file:///2f632cfd-ab5b-4b6a-b8a1-f38548fc9406

Illuminating Engineering Society (IES) referansıyla bazı üyelerimize giden “Illuminating Engineering Complete Standart SET” konulu şüpheli e-posta, Komitemiz tarafından CIE Merkez Büroya bildirildi. Sonuç olarak bu e-posta adresinin sahte bir hesap olduğu bilgisi edinildi.

Kurumsal üye olarak aramıza katılan TRIDONIC Aydınlatma Tic. Ltd. Şti. “aramıza hoş geldiniz" diyoruz.