MAYIS 2017

MAYIS 2017

Aydınlatma disiplininde çalışan ve sektörde yer alan akademisyenleri, üreticileri, tasarımcıları ve uygulamacıları bir araya getiren ATMK, 2014 yılında başlattığı “Aydınlatma Seminerleri”ni İstanbul dışında da düzenlemeye başladı. Antalya’da PSL/Fiberli Aydınlatma için düzenlenen seminerin ilk etabı 5-6 Mayıs ikinci etabı ise 12-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.

   

ATMK BASIN BÜLTENİ

Aydınlatma Seminerleri İstanbul dışına taşındı!

Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK), 2014 yılından bu yana düzenlediği Aydınlatma Seminerleriyle sektöre değer katmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Aydınlatma Seminerlerini yılda iki kez düzenleme kararı alan ATMK, talep yoğunluğu nedeniyle seminerleri İstanbul dışına da taşıdı.
İstanbul dışındaki ilk semineri Antalya’da PSL/Fiberli Aydınlatma için düzenleyen ATMK,  farklı aydınlatma konularında daha detaylı bilgi edinmek isteyenlere de detaylı eğitim programları düzenlemeye devam edecek.

Kurulduğu 1995 yılından bu yana temel aydınlatma disiplinin gereklerini göz ardı etmeksizin teknolojik gelişmelerin takip edilebileceği ortamlar sunan ATMK, aydınlatma teknikleri konusunda sektörün bilgi alt yapısını beslemeye devam ediyor. Aydınlatma disiplininde çalışan ve sektörde yer alan akademisyenleri, üreticileri, tasarımcıları ve uygulamacıları bir araya getiren ATMK, 2014 yılında başlattığı “Aydınlatma Seminerleri”ni İstanbul dışında da düzenlemeye başladı. Antalya’da PSL/Fiberli Aydınlatma için düzenlenen seminerin ilk etabı 5-6 Mayıs ikinci etabı ise 12-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.

 “Sektörün ilgisi gurur verici”

LED teknolojisinin genel aydınlatmaya girmesiyle, farklı disiplinlerden gelen kişilerin sektör çalışanlarını oluşturmaya başladığını ifade eden ATMK Yönetim Kurulu, bu durumun hızla gelişen sektörde temel aydınlatma konusunda eğitim ihtiyacı doğurduğunu ifade etti ve “Bu kişilerin aydınlatma tekniği konusunda bilgi eksikliklerini gidermek, zor rekabet koşullarında sektörün bilgi alt yapısını beslemek, doğru ve eşit değerlendirme ortamları yaratmak için 2014 yılından beri Aydınlatma Seminerleri düzenliyoruz. Geçtiğimiz aylarda katılımcılardan gelen, kursların devam etmesine yönelik yoğun talebe kayıtsız kalamadık. Aydınlatma Seminerlerini bundan sonra da yılda iki kez düzenlemeye karar verdik. Bu gelişmenin hemen ardından seminerlerimizi İstanbul dışında da düzenlemeye başladık. İstanbul dışındaki ilk eğitimimizi Antalya’da PSL/Fiberli Aydınlatma firmasına özel olarak gerçekleştirdik. Bu gelişme, hem sektörün ilgisi hem de sektöre katkı sağlamak açısından bizim için çok memnuniyet ve gurur verici. Temel eğitimi alan katılımcılara yönelik de kendilerini geliştirebilecekleri, farklı aydınlatma konularında derinlemesine bilgi sahibi olabilecekleri eğitim programları düzenliyoruz. Böylece aydınlatma sektörünün büyümesine ve sektörde daha kaliteli işler yapılmasına katkı sunacağımızı düşünüyoruz” dedi.

"PSL/FİBERLİ de konu ile ilgili Basın Bülteni yayınladı"