NİSAN 2020 BÜLTENİ

Küresel ölçekte yaşanmakta olan korona virüs COVİD-19 salgını sebebiyle, Komitemiz faaliyetlerini online toplantılar üzerinden yürütmektedir. ATMK Yönetim Kurulumuz aylık toplantısını, 20 Nisan 2020 tarihinde online yaparak çalışmalarına devam etmiştir.

2018 ve 2019 yıllarında olduğu gibi, 2020 yılında da Aydınlatma Türk Mili Komitesi olarak 16 Mayıs 2020 Uluslararası Işık Günü kapsamında etkinliklerimize devam ediyoruz. Türkçe logonun Unesco International Day of Light web sitesinde (www.lightday.org) Nisan 2020 ayı içerisinde paylaşımını sağladık. Komite olarak ışık yılına ait düzenlediğimiz tüm etkinlikleri ilgili web sayfasında bu logo altında paylaşmaya ve bu anlamda bir dijital arşiv oluşturulmasına katkı sağlamaya devam ediyoruz.

16 Mayıs 2020 Uluslararası Işık Günü’nün anlam ve önemine uygun ileti ve sosyal medya çalışmaları yürütmekteyiz. Komitemiz tarafından 2015 yılında, Işık-Mekan-İnsan temasıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasında ödül alan ve sergilenen eserleri, eser sahipleriyle birlikte tüm sosyal medya hesaplarımızdan paylaşarak ışık kullanımı ile ilgili farkındalık oluşturmaktayız.

16 Mayıs 2020 tarihinde webinar üzerinden gerçekleştireceğimiz “Uluslararası Işık Gününde Her Yönüyle Işık” başlıklı sunum aracılığıyla çalışma konumuzla direkt ilgili bu özel günde sizlerle keyifli bir söyleşi ortamında birlikte olmayı planlıyoruz.

Sağlıkla kalın, evinizde kalın, güvende kalın….