OCAK 2019

OCAK 2019

Aydınlatma Türk Milli Komitesi Olağan Genel Kurulu, 31 Ocak 2019 Perşembe günü saat 16.00’da İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Binası’nda yapıldı. Toplantıya 38 üyemiz katıldı. 2018 yılı faaliyetleri ve mali durum sunumu yapılıp, 8. Dönem Yönetim Kurulumuzun bir yıllık faaliyetleri ibra edildi. Katılımcı bir ortamda gerçekleşen toplantımızın sonunda üyelerimiz önümüzdeki dönem için dileklerini iletip, yapıcı fikirlerini paylaştılar.

Ana teması “Türkiye’de Nitelikli Aydınlatma” olarak belirlenen 12. Ulusal Aydınlatma Kongremizin ilk duyurusu hazırlanarak, tanıtım çalışmalarına başlandı. http://12uak.atmk.org.tr

Sermin Onaygil, Rengin Ünver ve Nergiz Arifoğlu’ndan oluşan Fuar Komitemizin UBM ve AGİD Komite üyeleri birlikte gerçekleştirdiği aylık toplantısı 10 Ocak 2019 tarihinde yapıldı.

XI. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu, Aydınlatma Türk Milli Komitesi ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile 16-17 Ekim 2019 tarihlerinde İzmir'de gerçekleştirilecektir. Bu yıl ana teması "Aydınlatmada Digitalleşme ve Etkileri" olarak belirlenen sempozyumun ilk yürütme kurulu toplantısı 19 Ocak 2019 tarihinde İzmir’de Prof. Dr. Sermin Onaygil’in katılımı ile gerçekleşti.

Yönetim Kurulu başkanımız Prof. Dr. Sermin ONAYGİL 29 Ocak 2019 tarihinde İBB Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “İstanbul Aydınlatma Yönetmeliği ve Modeli Hazırlanması işi Odak Grup Toplantısı”na katıldı. Çalışmada Danışman olarak görev yapan Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Rengin ÜNVER de toplantıda yer aldı.

ATMK, 2019 yılında “International Day of Light” için Türkiye iletişim adresi olarak tanımlandı. Komitemiz yıl boyunca, konuyla ilgili yürüttüğü faaliyetlerini Unesco_International Day of Light web sitesinde(www.lightday.org) paylaşmaktadır.

CIE 2019 29TH QUADRENNIAL SESSION, 14-22 Haziran 2019 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri Washington şehrinde gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için http://www.cie.co.at/news/cie-2019-29th-quadrennial-session adresini ziyaret edebilirsiniz.