OCAK 2020 BÜLTEN

OCAK 2020 BİLGİLENDİRME

Aydınlatma Türk Milli Komitesi 25. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 23 Ocak 2020 Perşembe günü saat 16.00’da İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Binası’nda gerçekleştirildi. Olağan Genel Kurul’da gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı. ATMK’nın yeni dönem Yönetim Kurulu Üyeleri için oy kullanma işlemi gerçekleştirildi. Sadece üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirilen bu seçime ilişkin sonuçlar aşağıdaki şekilde belirlendi.

 

ATMK 9. Dönem Yönetim Kurulu

Asil Üye (2020-2023)

ATMK 9. Dönem Yönetim Kurulu

Yedek Üye (2020-2023)

Sermin ONAYGİL

Tuba BASKAN

Rengin ÜNVER

Şensin AYDIN YAĞMUR

Banu MANAV

Mesut GÜNDOĞDU

Nergiz ARİFOĞLU

 

Zeynep AKKAYA

 

M. Berker YURTSEVEN

 

Hakan ÜNSALAN

 

 

ATMK 9. Dönem Denetleme Kurulu

Asil Üye (2020-2023)

ATMK 9. Dönem Denetleme Kurulu Yedek Üye (2020-2023)

Demir ÖZKAYA

Zafer TUTAR

Kevork BENLİOĞLU

 

 

Ayrıca Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda 2020 yılı üyelik aidatlarına, kişisel üye için 100 TL kurumsal üye için 1000 TL olarak devam edilmesine karar verildi. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na ilişkin 2019 yılı Faaliyet Raporu ve Genel Kurul Tutanağı üyelerimize e-mail olarak iletilecektir. Genel Kurul Toplantısına katılım gösteren üyelerimize değerli katkı ve katılımları için şükranlarımızı sunarız.

 

Komitemizin tanınırlığını arttırmak amacıyla, yıl boyunca düzenlediği, katkı sağladığı ve ülkeyi temsilen katıldığı etkinliklere ilişkin basın bültenleri ve röportajlar hazırlanarak basın yayın organları ile paylaşılmaktadır. Genel Başkanımız Prof. Dr. Sermin ONAYGİL’in röportajına Elekrik Dünyası Dergisi’nin “OCAK 2020” sayısında yer verildi. Dergiye http://www.elektrikdunyasi.com.tr/ adresi üzerinden erişebilirsiniz.

 

Prof. Dr. Sermin Onaygil, bu ay CIE Division 4 tarafından CEN/TC 169 Yol Aydınlatması çalışma grubuna irtibat temsilcisi (Liaison Representative) olarak atandı.

Zehra Aybike KILIÇ ve Kemal Berk SÖNMEZ kişisel üyeliğe kabul edilmişlerdir. Yeni üyelerimize “aramıza hoş geldiniz" diyoruz.