ŞUBAT 2019

ŞUBAT 2019 

Ana teması “Türkiye’de Nitelikli Aydınlatma” olarak belirlenen 12. Ulusal Aydınlatma Kongremizin ilk duyurusu hazırlanarak, tanıtım çalışmalarına başlandı. http://12uak.atmk.org.tr

Sermin Onaygil, Rengin Ünver ve Nergiz Arifoğlu’ndan oluşan ATMK Fuar Komitemizin UBM ve AGİD Komite üyeleri birlikte her ay gerçekleştirdiği toplantısı 11 Şubat 2019 tarihinde yapıldı.

Aydınlatma Türk Milli Komitemiz, IEEE YTÜ Öğrenci Klübü tarafından düzenlenen, Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Enerji ve Otomotiv sektörlerinin mercek altına alındığı 15. RLC Günleri’nde Stratejik Ortak olarak yer aldı. 19-21 Şubat tarihlerinde YTÜ Davutpaşa Kampüsü Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen toplantılara Türkiye’nin tüm Üniversitelerinden öğrencilerin katılımının yanısıra, sektörün de ilgisi büyüktü. Öğrencilerin olağanüstü çalışmaları ile gerçekleşen organizasyonun son gününde ATMK Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sermin Onaygil “Milli ve Bağımsız Enerji” panelinin moderatörlüğünü üstlendi.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hızla büyüme gösteren aydınlatma sektöründeki kişileri ve sektör ile ilgilenenleri bilgilendirmek amacı ile ATMK tarafından birincisi 2014 yılında düzenlenen seminerlerin onuncusu, 23 Mart – 20 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Seminer duyuruları sosyal medya, mail portföyü ve web sayfamız üzerinden yapılmaya başlandı.

CIE 2019 29TH QUADRENNIAL SESSION, 14-22 Haziran 2019 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri Washington şehrinde gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi için http://www.cie.co.at/news/cie-2019-29th-quadrennial-session adresini ziyaret edebilirsiniz.